21-րդ Միջազգային Կուղբ առաջադրանքների աշխատաժողով
Մայիսի 11–15-ը Սեուլի ազգային համալսարանում անցկացվեց 21-րդ Միջազգային Կուղբ առաջադրանքների աշխատաժողովը։ Մասնակցեցին շուրջ 120 ներկայացուցիչներ աշխարհի տարբեր երկրներից։ Հայաստանի պատվիրակությունը՝ Դավիթ և Գոհար Խաչատրյանները, ներկայացրեցին մեր ձեռքբերումները Bebras մրցույթի կազմակերպման գործում։
Թիմային հանդիպումների ընթացքում վերջնական տեսքի բերվեց ավելի քան 100 նոր խնդիր «Կուղբ» 2025 մրցույթի համար։ Հայաստանի կողմից ներկայացված 2 խնդիրներն էլ ընդունվեցին և առաջին անգամ ընդգրկվեցին մրցույթի պաշտոնական առաջադրանքների շարքում։
Հետազոտության արդյունքները ցույց տվեցին, որ Հայաստանը լիովին համապատասխանում է իր պարտավորություններին։ Բացի այդ, ձևավորվեց հետազոտողների միություն, որում Հայաստանը նույնպես ներգրավված է։
Համաժողովի ընթացքում հաստատվեց նաև, որ 2026թ․ համաժողովը կանցկացվի Քեմբրիջում։ Միջոցառումն ավարտվեց էքսկուրսիաներով և Գալա ընթրիքով։

21st International Bebras Task Workshop
The 21st International Bebras Task Workshop was held May 11–15 at Seoul National University. Around 120 representatives from various countries took part. Armenia’s delegation, David and Gohar Khachatryan, presented our achievements in organising the Bebras competition.
During team sessions, more than 100 new tasks for the 2025 Bebras competition were finalised. Two tasks submitted by Armenia were accepted and, for the first time in 22 years, became part of the official challenge pool.
Research results showed that Armenia fully met its obligations. In addition, a research consortium was formed, in which Armenia also participates.
The workshop also confirmed that the 2026 edition will be held in Cambridge. The event concluded with excursions and a Gala dinner.